Sukces i porażka z perspektywy Chrystusa

W życiu Chrystusa też były takie doświadczenia, które według opinii społecznej można by nazwać sukcesem lub porażką a w rzeczywistości takimi nie były. Z największej porażki jakim była utrata życia Jezusa płynie największa moc i siła do przezwyciężania ciemności i smutku do życia w świetle.

Termin: 7-9 kwiecień 2017

W życiu mamy różne doświadczenia radosne i smutne, podnoszące nas na duchu i przygnębiające, otwierające na przyszłość i izolujące nas od innych, prowadzące w poczucie beznadziejności i napawające nadzieją. Podczas tych rekolekcji chcemy spojrzeć na takie momenty naszego życia, które w pierwszym odruchu nazwiemy sukcesem lub porażką. Medytując śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa będziemy zbliżać się do prawdziwego fundamentu istoty przeżywanego smutku i radości życia.

Podczas zajęć poruszymy takie tematy jak:sukcesy i porażki

  • sukcesy i porażki Chrystusa w opini świata,
  • osobiste sukcesy i porażki,
  • o fundamencie przeżywanego smutku i radości życia

Dla kogo?

  • dla osób , które pragną się rozwijać, polepszyć komunikację ze sobą, z innymi ludźmi, z Bogiem,
  • dla osób, które przeżywają trudności w swoim życiu związane z nadużywaniem alkoholu, nikotyny, leków, nie radzą sobie z innymi uzależnieniami,
  • dla osób, które cierpią z powodu uzależnienia swoich bliskich

Ćwiczenia, mini-wykłady, dyskusje podczas rekolekcji poprowadzi Danuta Dybowska- pedagog, doradca psychologiczny, terapeuta tańcem i ruchem, trener warsztatów psychologicznych. Posiada duże doświadczenie pracy z osobami dorosłymi towarzysząc indywidualnie i w grupie procesowi rozwoju osobistego. Współpracuje z Centrum Formacji Duchowej w Trzebini, Ośrodkiem im.ks. Blachnickiego w Katowicach. Ma doświadczenie pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi, Dorosłymi Dziećmi Alkoholików, rodzinami z problemem uzależnienia.

Rekolekcje rozpoczniemy o 18:00 Eucharystią w par. św. Michała Archanioła (kościół znajduje się koło ośrodka), zakończymy w niedzielę wspólnym obiadem o 14:00. Możliwość zakwaterowania w piątek od godz. 16:00.

 

Koszt rekolekcji wynosi 160 zł (nocleg i wyżywienie) po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia przez sekretariat, zgłaszający wpłaca zadatek w wysokości 80 zł na poniżej podane konto z dopiskiem: rekolekcje Sukces i porażka/IV/ 2017

Konto: 50 1020 2313 0000 3302 0185 7267

Zapisy i informacje można uzyskać kontaktując się telefonicznie lub mailowo kontakt@www.osrodek-brynow.pl

Prosimy podawać do zapisu następujące dane:

  • imię,nazwisko
  • adres,
  • telefon i mail kontaktowy