Jak zamieniać marzenia w rzeczywistość?

Zapraszamy na warsztaty osoby, które pragną sięgnąć po marzenia a jednocześnie chcą odkryć jaki mają realny wpływ na realizację swoich pragnień.

Termin: 24-26 listopad 2017 r.

W życiu gdy myślimy o marzeniach, pragnieniach i tęsknotach często balansujemy miedzy bezradnością i poczuciem, że nic się nie da zrobić, a takim poczuciem, że pragnienia i tęsknoty spełnią się same i trzeba tylko czekać i żyć, a to spełni się samo bez naszego realnego wysiłku i wpływu. Pierwsza postawa powoduje w nas wiele złości, smutku, żalu i często poczucie krzywdy. Druga postawa staje się źródłem takich uczuć jak beztroska, wygórowane oczekiwania, czasami błędne poczucie mocy, niekiedy niecierpliwość, smutek i żal, gdy marzenia się nie spełniają. Takie postawy rodzą zniechęcenie, wycofanie i często głęboko ukrywaną zazdrość wobec osób, które czerpią z życia radość i satysfakcję. Istnieje jednak inny rodzaj podejścia do marzeń i pragnień. Trzeba sięgnąć po marzenia i uruchomić realny swój wpływ na kierunek naszego życia. Można zacząć świadomie czerpać z jego zasobów i otworzyć się na bogactwo uczuć płynących z  wyjścia poza sferę komfortu dotąd znanych doświadczeń.

Koszt: 280 zł ( z wyżywieniem i noclegami)

Korzyści :

– refleksja i przyjrzenie się tej sferze naszego życia, która jest związana z noszonymi marzeniami, pragnieniami, tęsknotami i otwarte spojrzenie na nie,

– przeżycie straty i rozstanie się z niespełnionymi marzeniami, które nie zrealizowały się w naszej przeszłości,

– rozbudzenie i rozwinięcie kreatywności niezbędnej do satysfakcjonującego życia,

– uruchomienie swojej siły i wpływu na realizację pragnień,

– analiza i rozpoznanie postawy „chciałoby się”, a „chcę” w realnych sytuacjach życia w rodzinie, w pracy, w odpoczynku, planowania przyszłości, co wiąże się ze świadomością i możliwością decyzji i wynikających z nich konsekwencji.

 

PLAN ZAJĘĆ

PIĄTEK

18.00- Msza św. dla chętnych ( kościół przy Ośrodku)

19.00- kolacja

19.45- zajęcia warsztatowe

SOBOTA

8.00- Msza św. dla chętnych  ( kaplica Miłosierdzia Bożego  ul. Różyckiego 8 – 10 min od Ośrodka)

9.00- śniadanie

10.00-13.00- zajęcia warsztatowe

13.00 – obiad

15.15- 18.30 – zajęcia warsztatowe

18.30- kolacja

20.00- zajęcia wieczorne

NIEDZIELA

8.00- Msza św. dla chętnych  ( kaplica Miłosierdzia Bożego  ul. Różyckiego 8  10 min od Ośrodka)

9.00- śniadanie

10.00-13.00- zajęcia warsztatowe

13.00 – obiad

 

Prowadzenie: Danuta Dybowska, pedagog, doradca psychologiczny, terapeuta tańcem i ruchem, trener warsztatów psychologicznych.

Posiada duże doświadczenie pracy z osobami dorosłymi towarzysząc indywidualnie i w grupie procesowi rozwoju osobistego.

Współpracuje z Centrum Formacji Duchowej w Trzebini, Ośrodkiem im.ks. Blachnickiego w Katowicach. Ma doświadczenie pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi, Dorosłymi Dziećmi Alkoholików, rodzinami z problemem uzależnienia.

Zadatek: 100 zł płatny po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia na poniżej podane konto z dopiskiem: warsztat marzenia/XI/ 2017

Konto: 50 1020 2313 0000 3302 0185 7267

Zapisy i informacje:  telefonicznie lub mailowo kontakt@www.osrodek-brynow.pl

Prosimy podawać do zapisu następujące dane:

  • imię,nazwisko
  • adres,
  • telefon i mail kontaktowy